Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

NATO přiznává, že konflikt s Ruskem je na spadnutí

By  úno 21, 2016

...kam celý vývoj směřuje je pochopitelné a snad už žádný rozumný člověk nepochybuje o tom, kdo je agresor. Do Evropy si poslali několik miliónů vojáků z jižních zemí, se kterými se budeme potýkat asi my a k ruským hranicím nahnali svoje jednotky.

Připravené to mají „perfektně“, SCHOW MUST GO ON…. 07:54 Vojska se dala do pohybu. NATO přiznává, že konflikt s Ruskem je na spadnutí V Evropě to nepřestává vřít a vztahy mezi Západem a Ruskem jsou na bodě mrazu. V posledních dnech se vojska přesouvala kvůli několika konfliktům. Rusové posílají další vojenskou loď na pobřeží Sýrie. Britové naopak reagují na hrozbu Ruska v Pobaltí. Ruský premiér mluví o studené válce, šéf NATO zase obviňuje Rusko, že destabilizuje bezpečnost.

O studené válce otevřené mluví ruský premiér Dmitrij Medveděv. „Sklouzli jsme do období nové studené války. Politika NATO vůči Rusku zůstává nepřátelská. Téměř denně jsme označováni za největší hrozbu vůči NATO jako celku nebo jednotlivě vůči Evropě, Americe nebo jiným zemím. Mezitím skutečné hrozby, které existují v našem malém světě, spočívají v něčem jiném,“ řekl ruský premiér.

Rusko destabilizuje evropskou bezpečnost

Severoatlantická aliance by měla posílit vojska na východě Evropy, v Pobaltí a na východní hranici států NATO. Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga sebevědomé Rusko destabilizuje evropskou bezpečnost. Šéf NATO zdůraznil, že je potřeba více komunikovat, a také hájil kroky aliance o posílení své obrany do zemí sousedících s Ruskem. Stoltenberg zdůraznil, že arzenál zbraní NATO obsahuje i jaderné zbraně. Ale nikdo by si neměl myslet, že jaderné zbraně můžou být použity jako součást konvenčního konfliktu.

Zásadním způsobem by to totiž změnilo charakter jakéhokoliv konfliktu.

Rusové posílají do Sýrie další loď

Její název je Zelený důl a vydala se z Černého moře do východní oblasti Středozemního moře. Jedná se o nový stroj, vyrobený loni. Je na ní 52 námořníků a kromě děl má raketový systém s protiletadlovými střelami Jehla s krátkým doletem a raketami proti lodím typu Onyx. U syrského pobřeží v současnosti operuje asi desítka vojenských lodí z Ruska.

Vojenské lodě vyslala i Británie

Británie vyslala také vojenské lodě na ochranu Pobaltí. Dohromady jde o 5 lodí v rámci akce NATO. Spojenci tím vysílají Rusku jasný vzkaz: „Jsme připraveni odpovědět na jakoukoliv hrozbu a bránit naše spojence,“ řekl Michael Fallon z britského ministerstva obrany.

Tři bitevní lodě budou určeny na ničení minových zátarasů. Další lodě jsou typu 23 Norfolk a raketový torpédoborec třídy Daring. Ty patří k nejmodernějším strojům. Obsluhovat je bude 530 lidí.

„Zajistěte příměří v Sýrii,“ vzkazují Rusku USA

Kancelář prezidenta USA Baracka Obamy je frustrovaná z pokračujícího násilí v Sýrii a poslala Rusku vzkaz týkající se zavedení příměří v arabské zemi. „Zajistěte ho, nebo buďte zticha.“ Spojené státy přitom již upustily od toho, aby se příměří začalo zavádět právě v pátek 19. února, jak bylo původně dohodnuto.

Washington a Moskva minulý týden oznámily, že příměří v Sýrii začne 19. února. Válka ničí zemi již téměř pět let. O život v ní přišlo přes 250 000 lidí. V Evropě způsobila nejhorší uprchlickou krizi od druhé světové války a pomohla k vzestupu extremistické organizace Islámský stát.

Turci a Saúdi se připravují na cvičení protivzdušné o­brany

Turecko a Saúdská Arábie se účastní pětidenních cvičení protivzdušné obrany. Manévry, se konají pouze dva dny poté, co obě země oznámily, že Rijád vyšle na leteckou základnu v jižním Turecku bojové stíhačky. Do leteckých manévrů se zapojí saúdskoarabské stíhačky F-15.

Saúdskoarabské království jako člen Američany vedené vojenské koalice bojující proti Islámskému státu vysílá vojenská letadla do Turecka, aby zintenzivnilo své operace proti džihádistům v Sýrii. Představitelé Turecka naznačili, že Saúdská Arábie dosud letecké základny na území jejich země neměla, brzy by však mohla získat až čtyři.

Turecko podporuje pozemní operace v Sýrii

Turecko podporuje scénář pozemních operací v Sýrii a doufá, že se jich zúčastní i americké síly a další spojenci sdružení v mezinárodní koalici proti tzv. Islámskému státu. Dále řeklo, že bez pozemních operací nelze zastavit boje v Sýrii. Ankara na uplynulých jednáních s USA a dalšími západními zeměmi prosazovala tuto alternativu.

Syrský prezident Bašár Asad varoval

Turecko a Saúdskou Arábii před celosvětovými důsledky, které by mělo případné vyslání pozemních vojsk do Sýrie. Zároveň zpochybnil proveditelnost dočasného příměří, na kterém se minulý týden dohodly USA, Rusko a další světové mocnosti.

Zdroj: extra.cz

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.