Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tudy uprchlíci neprojdou. Čekají na ně hodně drsní chlapíci, kteří se s nikým nemazlí

By  bře 12, 2017

Lidskoprávní organizace z celé Evropy hledí se znepokojením na turecko-bulharskou hranici, kterou s posvěcením úřadů hlídají členové bulharské polovojenské organizace Shipka. Jejich hlavním a jediným cílem je zabránit ilegálním uprchlíkům v jejich cestě do Evropy.

Hornatá a nepřehledná krajina na hranicích Bulharska s Tureckem poskytuje ideální příležitost ilegálním uprchlíkům ze zemí Blízkého východu dostat se nepozorovaně do Evropy. Mnozí z nich však netuší, že jim v cestě stojí členové polovojenské organizace Shipka. Muži jsou po zuby ozbrojení, mají kukly, dlouhé nože, bajonety a sekyry. Jsou velmi dobře vycvičeni a odhodláni hájit hranice Bulharska i Evropy do posledního dechu.

Skupinu vede bývalý plukovník Vladimir Rusev, který údajně v Čečensku bojovatl jako dobrovolník po boku Rusů. V rozhovoru pro NBC News tvrdí, že Shipka má aktuálně až padesát tisíc členů, což by z této organizace činilo největší sílu svého druhu na kontinentu. Jejich skutečný počet nicméně nelze ověřit. „Hájíme hranice jižní Evropy a Evropské unie. V současné době jsme jediní, koho Evropa na svoji obraná má,“ tvrdí Rusev.

„Chráníme nejen Bulharsko, ale všechny státy v Evropě a Evropskou unii jako takovou,“ dodává odhodlaně osmapadesátiletý muž. Lidskoprávní aktivisté z Bulharska i z celé Evropy však obviňují členy Shipky z násilí vůči uprchlíkům a označují jeho členy za rasisty a extremisty. Něco takového jeden ze zakládajících členů skupiny Nikolaj Ivanov rezolutně odmítá. „Nejsme žádní nacionalisté či něco podobného. Jsme jen vlastenci.“

Podle Ivanova nejsou mnozí migranti jen chudáci, kteří se snaží uprchnout před válkou. Je jim často mezi sedmnácti až pětatřiceti lety a jsou ve velmi dobré fyzické kondici. Očividně absolvovali výcvik. „Pro nás není problém, že to jsou zrovna muslimové. Mnohem větší problém je, že pocházejí z naprosto odlišné civilizace. Uvažují úplně jinak než my. Mají zcela odlišné názory na život a vše s ním spojené,“ argumentuje Ivanov.

Migrační krize je z pohledu Ivanova součástí plánu Islámského státu umožnit svým členům a podporovatelům proniknout na evropský kontinent a organizovat zde teroristické útoky.

Samotná organizace Shipka odráží veškerou kritiku s tím, že postupuje v rámci platných zákonů a má neoficiální podporu od bulharských úřadů. Jejich tvrzení dokazuje fakt, že bulharská vláda dává členům Shipky volnou ruku a doposud proti jejím aktivitám nepodnikla žádné kroky.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.