Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

100000 let stará elektrická součástka. Pravda, nebo podvrh?

By  pro 30, 2015

Prazvláštní kamen s kovovými výčnělky byl objeven v roce 1998. Objevil jej elektroinženýr John J. Williams.

Celé to vypadá jako zástrčka na konci kabelu nějakého zařízení. Williams odmítl sdělit, kde přesně kámen našel. Mnoho skeptiků celou záležitost odmítlo s tím, že se jedná o podvrh. Je tomu ale skutečně tak?

Rentgenové snímky kamene Rentgenové sníky kamene Williams odmítl zvláštní předmět prodat, i když obdržel nabídku na 500000 USD. Williams ale nabídl, že předmět dá k dispozici komukoliv ke zkoumání. Klade si pouze dvě podmínky: všem testům bude osobně přítomen a kámen nebude nijak poškozen. Této nabídky zatím využilo jen pár lidí.

Zástrčka v kameni Zástrčka v kameni Artefakt má slabou magnetickou přitažlivost. Ohmmetry naznačují, že buď je mezi kolíky velká impedance a nebo, že kolíky nejsou vodivě propojeny. Artefakt není vyroben ze dřeva, plastu, kovu, pryže, nebo jiného snadno rozpoznatelného materiálu.

Williams zavrhl myšlenku, že byl předmět rozříznut, aby jej bylo možno zkoumat zevnitř. Rentgenové snímky ukázaly, že artefakt má záhadnou neprůhlednou vnitřní strukturu, která se nachází v centru kamene.

Podle Williamse, kovové kuličky na povrchu předmětu naznačují, že byl vystaven vysokým teplotám. Skeptikové neochvějně tvrdí, že musí jít o podvod. Williams s nimi nesouhlasí. Je přesvědčený, že objevil geniální artefakt, který patřil pradávné a nebo mimozemské civilizaci. Mnozí se domnívají, že důvod širšího vědeckého nezájmu je způsoben strachem z toho, co bychom mohli zjistit.

Zkoumání předmětu může přinést dvě možnosti. Během vědeckých analýz se může buď prokázat, že se jedná o propracovaný podvod, a nebo naopak – může být potvrzena Williamsova hypotéza, že jde o pozůstatek z dávné minulosti. To by ovšem v očích některých lidí až příliš radiálně měnilo pohled na svět. Něco takového může být pro některé lidi bohužel až příliš děsivé.

Zdroj: suenee.cz

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.