Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

McDonald z provozu stáhl za jeden den téměř 1 milion McNugetek

By  bře 24, 2016

Cargill oznámil, že oni jsou přesvědčení, že malý modrý plast objevený v jedné z McNuggetek v Japonsku nepochází z výrobního závodu Cargill. A tak není zdroj plastu znám.

Japonský McDonald teď zažívá krušné časy. Minulý týden se společnost omluvila jednomu ze zákazníků, který našel zbytek plastu v jedné z McNuggetek zakoupených v tamější provozovně. McNuggetky měly být údajně vyrobeny ve závodě Cargill v Thajsku. McDonald tak stáhl z prodeje téměř 1 milion McNuggetek v rámci jednoho dne. Ve stejném týdnu našel zákazník v Misawa kousek plastu v několika McNuggetkách za sebou.

V prohlášení o plastu nalezeném v McNuggetkách uvedl mluvčí společnosti Takashi Hasegasa Hluboce se omlouváme za potíže, které jsme způsobili našim zákazníkům a činíme rychlá opatření a analyzujeme příčiny kontaminace. 

Plast bohužel nebyl v průběhu minulého roku jediným nálezem zákazníků v jídle pocházející od McDonald's. V srpnu společnost obdržela také stížnost od zákazníka, který našel ve svém jídle úlomek lidského zubu. 

V červenci změnili McDonald's dodavatele drůbeže v Číně po obvinění, že továrna záměrně mísí prošlé maso s  čerstvým. Maso se pak posílalo údajně do McDonald's, Starbucks a Burger King v Číně.

Tyto letní potravinové skandály snížily prodeje McDonald's o více než 10 % za každý měsíc ve srovnání s předchozím rokem podle televize CNN. Toto fiasko připravuje Japonsko na čisté ztráty za posledních 11 let. 

Ve snaze odrazit tyto podezření a negativní nálezy v jejich jídle chystá McDonald pro své zákazníky prodejní kampaně se slevami, dárky a novými nugetkami, které mají být vyrobeny z tofu.

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.