Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Nakupujete a jíte baby karotky? Po tom, co si přečtete tohle, už nebudete

By  čec 11, 2016

Budete šokováni zjištěním, do čeho se namáčí baby karotka, aby déle vydržela a byla odolná. Mrkev je součást zdravé výživy, že ano? Pokud jde o ekologicky vypěstovaný produkt, který nijak nebyl zpracován nebo nebyl máčený v nějaké chemikálii, pak ano - jde o zdravý produkt.

Loading...

Mrkev obecně patří mezi velmi zdravou zeleninu s vysokou výživovou hodnotou a obsahuje vlákninu a vitamíny A a C.

Ovšem nelze to říci o baby karotkách, které jsou ve většině případů vyrobeny z větších mrkví, které nesplňují určité požadavky (jsou křivé nebo deformované). Jsou totiž broušeny, aby vypadaly jako mini mrkve a jsou ponořovány do roztoku vody a chloru, aby si zachovaly barvu, chuť a déle vydržely.

Proč se to dělá?

Jakmile mrkev ztrácí barvu (už není vhodná pro prodej v obchodech), celý pytel se ponoří do roztoku chloru, aby se tento problém napravil, aby se zabránilo dalšímu blednutí mrkví.

Jak možná víte, chlor je známý karcinogen. I malé množství může vést k podráždění očí, nosu nebo podráždění hrdla, dále může vést ke kýchání, zvýšené tvorbě slin a celkovému neklidu.

Voda a chlor pomáhají omezit riziko z potravinových nemocí (E-coli), ovšem mnohem důležitější je fakt, že jsou mnohem škodlivější pro zdraví.

Dr. Mercola:

Když chlor integruje s organickými látkami, tvoří nebezpečné vedlejší produkty dezinfekce, které jsou mnohonásobně škodlivější než samotný chlor. Tyto vedlejší produkty reagují s organickým materiálem ve vodě a pak vzniknou toxické látky. Mezi nimi jsou také trihalometany (THM) a halogenoctové kyseliny. Tyto produkty jsou jsou považovány za 1000krát toxičtější než chlor.

Chemický průmysl neprokázal, že chlor je příliš nebezpečný, ovšem existují důkazy, že dlouhodobá konzumace chloru způsobuje vznik volných radikálů. To má za následek také zrychlené stárnutí, poruchu jater a oslabení imunitního systému.

Je smutné, že se říká, že také organická baby karotka je také máčena v roztoku chloru a vody, aby byly zničeny bakterie. V podstatě si tedy nemůžete být jistí žádnou verzí baby karotky.

Když se začaly baby karotky vyrábět - rok 1980 - tehdy se baby karotka nedělala v tak velkém množství, ovšem od té doby se leccos změnilo. Stroje teď zvládnou za hodinu rozřezat 75 tun mrkve.

Chraňte vás i vaší rodinu!

Zdroj: trueactivist.com

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.