Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Stovky migrantů zaútočily na italsko-francouzskou hranici, policie měla plné ruce práce...

By  čen 30, 2017

Skupina asi 400 migrantů se v pondělí večer pokusila zaútočit na italsko-francouzskou hranici. Policie musela podle italského deníku La Stampa použít slzný plyn. K incidentu došlo nedaleko italského města Ventimiglia.

Policie uvedla, že přistěhovalci, kteří přišli hlavně ze Súdánu, uprostřed noci urazili asi 10 kilometrů a dostali se k hranici. Italská policie byla později konfrontována davem přistěhovalců, kteří se pokoušeli přejít přes do Francie přes řeku.

Migranty k akci podle médií přiměl pokus evakuovat provizorní tábor migrantů, který vznikl u Ventimiglia na břehu řeky Roya. „Francie, Francie, jděte do Francie, žádná Itálie, žádná Itálie, přejděte do Francie,“ křičel údajně jeden z migrantu, když se pokusil překročit hranici.

Po několika hodinách policie získala zpět kontrolu nad situací a shromáždila migranty, kteří budou pravděpodobně posláni do migračních center jinde v Itálii.

Uprchlický tábor u Ventimiglia bývá označován jako „italské Calais“ nebo „Italská Džungle“ - jde o odkaz na nechvalně známý tábor v severní Francii.

Tento incident se velmi podobá dění na hranicích španělských enkláv Ceuta a Melilla v severní Africe. Stovky migrantů se tam pravidelně pokouší překonat ploty s ostnatými dráty a dostat se tak na území Evropské unie. Státní tajemník pro bezpečnost José Antonio Nieto varoval, že situace v Ceutě se stává velmi nebezpečnou, protože migranti útočili na policii s holemi, železnými tyčemi a nůžkami na drát.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.