Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tato žena si celý rok kupovala jen ty nejvyhnutelnější věci a zjistila něco, co bychom si mohli uvědomit všichni...

By  srp 05, 2017

Také občas máte pocit, že utrácíte peníze a ani pořádně nevíte za co? Nakupujete věci, které jsou vám pak zbytečné? Nedokážete ušetřit na dovolenou? Britka Michelle McGragh měla podobný problém, a tak se rozhodla zjistit, jak to je doopravdy…

Rozhodla se žít s manželem bez zbytečných výdajů navíc a sledovala, jaký to na ně bude mít vliv. Experiment se jí zdál zajímavý i proto, že pracuje jako novinářka ve finanční oblasti.

Mnoho lidí tomuto experimentu nevěřilo. Michelle a její manžel všem dokázali, že lze žít bez zbytečných nákupů a popsali i to, jak se jejich život změnil. Prvním krokem bylo, že auto nechali v garáži a začali do práce jezdit na kolech - ušetřili za palivo a byli ve skvělé formě (navíc také přestali platit a navštěvovat posilovnu).

Michelle s mužem se stravovali převážně doma, díky čemu ušetřili spoustu peněz a začali jíst zdravě. Navíc je to ještě víc sblížilo! Společné snídaně, obědy, večeře byly skvělou příležitostí pro rozhovor :) Michelle se také naučila zodpovědně nakupovat - do obchodu šla s hotovým seznamem a ani nepomyslela na jiné produkty. Začala si také všímat, kolik toho utratí za kosmetiku a nakonec zjistila, že polovinu ani nepotřebuje!

Povedlo se jim ušetřit ještě víc - Dávali větší pozor na oblečení místo toho, aby kupovali stále nové, s přáteli se setkávali doma nebo pořádali v parku piknik. Také odhalili, že město nabízí mnoho možností, jak se zabavit i zadarmo!

Michelle dodala, že první měsíce nebyly snadné. Často chtěla v dešti nasednout do auta a ne se trápit s kolem, nebo místo vaření objednat pizzu. Vydržela to a… vyplatilo se! Ušetřila spoustu peněz a má víc času pro sebe a manžela. Navíc na zajímavých akcích potkala mnoho skvělých lidí a uvědomuje si, že opravdu nepotřebujeme toho tak hodně, abychom byli šťastni a spokojeni. Z experimentu si odnáší právě tuto nejcennější zkušenost a dokonce hodlá pokračovat.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.