Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Pokud Rusko otevře své archivy, Polsko se bude muset vzdát části svého území

By  zář 13, 2017

Ruský novinář, televizní a rozhlasový politolog Armen Gasparian v rozhlase Sputniku uvedl, že Poláci s jejich požadavky na odškodnění mohou vyvolat odvahu Ruska, která by vedla ke ztrátě polského území.

Podle politologa, nyní Polsko ve vedení vládnoucí, pravicové strany „Právo a spravedlnost“ má poměrně agresivní rétoriku o historickém odškodnění. I když je zřejmé, že požadavky by měly být předkládány nikoliv Rusku, ale především Ukrajině. Ačkoli všichni chápou, že pokud začnou požadovat zaplacení náhrady ve zlatě, pak země skončí, uvedl Gasparian.

Koneckonců, nyní kurz hřivny není podporován ničím. Pokud získají 41% zlatých rezerv z této země, pak to bude možná poslední věc. Bude čas shromáždit likvidační provizi. A děkuji za to, že to bude nutné říci pravicové vládnoucí straně Polska, přísně. Poláci budou v blízké budoucnosti pokračovat ve spekulaci na téma reparace podle Rigské smlouvy ve vztahu k Rusku.

V této záležitosti je ale čeká velké zklamání. Koneckonců, Rusko může také požádat o nápravu, řekl Gasparian. Například za zničení ruských kostelů. Nebo za katedrálu Alexandra Něvského, která byla zbořena ve Varšavě, a byla v té době největší pravoslavnou stavbou v Evropě. Zničit ji vyžadovalo 1.384 výbuchů, uvedl Gasparian. Navíc můžeme bezpečně požadovat odškodnění majetku, který byl odebrán od pravoslavné církve, nebo za vraždu ruských kněží, z nichž mnozí jsou oslavováni jako vysoce postavení důstojníci.

Pokud se to stane, Polsko se bude muset vzdát části svého území, protože rozpočtové prostředky na splácení dluhů nestačí. Koneckonců, Evropská unie nebude podporovat takovou polskou hloupost a Trump není osoba, která utratí miliardy dolarů za vyděračské činy politiků z polské vládnoucí strany. Poslední věc, kterou Poláci potřebují, je zapojit se do historického revizionismu, jinak by Rusko mohlo otevřít své archivy, uzavřel Gasparian.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.