Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Po přečtení nově chystaného zákazu z dílny EU vám ztuhne úsměv na tváři...

By  kvě 16, 2016

Před dvěma lety se všichni smáli návrhu zákazu prodávání vysavačů s větším výkonem než 1800 W a stalo se to skutečností.

To byla první fáze. Lidé si to nechali líbit. Od příštího roku mají být povoleny vysavače max 800 W. První krok se jim povedl. To co ale připravují nyní je skutečná zrůdnost na nekonečno. Zakáží Vám používat FÉNY, VARNÉ KONVICE NA VODU A TOPINKOVAČE. Bohužel, skutečně je to v plánu. Prodej potom úplně zastaví jak to udělali s výkonnými vysavači.

Unie se chystá zakázat neúsporné varné konvice, fény a topinkovače

Zákaz fénů, varných konvic a topinkovačů s vysokou spotřebou energie chce letos na podzim navrhnout Evropská komise (EK). Podle listu The Daily Telegraph to řekl její šéf Jean-Claude Juncker při zasedání komise letos 20. dubna. Návrh je podle britského listu již dávno hotový, zveřejnění se však chystá až po britském referendu o setrvání v Unii či odchodu z ní.

Důvodem odkladu jsou prý obavy, že kampaň za vystoupení z EU by využila tohoto návrhu k agitaci za odchod ze sdružení, jež chce prosazovat zákazy i v oblasti, která se dotýká každého, kdo si dělá čaj a topinky. Zejména v Británii jsou totiž tyto návrhy ožehavé. Na ostrovní zemi připadá například třetina všech prodejů varných konvic v Unii, přestože ve Spojeném království žije jen devítina obyvatelstva EU. Zástupce britské kampaně za odchod z Unie Matthew Elliott už také záměr Komise ostře napadl.

„Unie nyní zasahuje do příliš mnoha aspektů našeho života, od našich snídaní po naše hranice. Pokud budeme hlasovat pro setrvání v ní, budeme bezmocní tváří v tvář lavině unijních regulací, kterou Brusel odkládá na dobu po referendu,“ řekl Elliott.

Na řadě mobily?

Unijní činitelé byli naopak podle britského listu vyzváni, aby upozornili řídící pracovníky ve svých úřadech na každý problém v jejich portfoliu, který by se mohl vztahovat k Británii a mohl by v případě zveřejnění posílit odpůrce členství v EU.

Komisaři se prý shodli, že vzhledem k „citlivosti obklopující určité produkty“ je nutný „diplomatický“ přístup při volbě položek, které je třeba regulovat. Komise chce také získat aktivisty Zelených a další zájmové skupiny, aby se „vyslovily ve prospěch“ jejího návrhu.

Daily Telegraph připomíná, že už zákaz energeticky neefektivních vysavačů a elektrických trub s vysokou spotřebou energie v roce 2014 vyvolal v Británii ostře odmítavou reakci veřejnosti.

V rámci směrnice o tzv. ekodesignu zkoumá Komise možnosti podobného zásahu také u mobilních telefonů, osušovačů rukou, rychlomyček na podlahy, internetových routerů a dalších zařízení.

Že se o zpřísnění ekologických směrnic 20. dubna diskutovalo, potvrdila Novinkám i mluvčí Evropské komise Karolína Kottová.

„Komisaři došli k závěru, že rozhodnutí o revizi budou učiněna až po získání relevantních údajů o skutečných úsporách v nákladech na energii a celkovém hospodářském přínosu takových změn. Cílem energetické unie je totiž především snížit náklady na energie pro občany i průmysl,“ uvedla mluvčí.

Malý dodatek: a vzhledem k tomu že EU bude chtít šetřit místem na planetě Zemi, povolí od příštího roku jenom stavby postavené na hlavu a to ještě jenom na jiných stavbách už hotových. Přesně tam směřuje EU….. postavené na hlavu

Zdroj: (1)

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.