Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Tomu neuvěříte. Český řidič kamionu dostal ve Francii pokutu za to, že málo vydělává!

By  říj 11, 2016

Řidič, ten tvrdej chleba má, zpívá se ve známé písni kamioňáků... Pocítil to na vlastní kůži český řidič, kterého ve Francii zastavila místní dopravní policie. Důvod? Nedokázal předložit, že vydělává alespoň minimální francouzskou mzdu!

Od července ve Francii platí nový zákon, podle něhož musí cizí dopravci platit ve Francii řidičům aspoň minimální francouzskou mzdu. Na to podle serveru idnes.cz doplatil řidič ČSAD Uherské Hradiště, který jel s nákladem z Francie do Nizozemska. Francouzská policie tušila, že to pro ně bude snadný úlovek a když Čech nad potvrzením ve francouzštině o stejné mzdě jako jeho francouzští kolegové krčil rameny, hned českému zaměstnanci nafasovala pokutu ve výši 135 eur.

Podobné opatření o minimální mzdě zavedli i v Německu, ovšem ještě není v platnosti, protože jej vyšetřuje Evropská komise. Zavádět jej však od 1. ledna 2017 chce Rakousko, Nizozemsko a Belgie, a ještě do konce letošního roku Itálie. Západoevropské země stále víc chrání své pracovní trhy před řidiči z levnějších zemí a tak vymýšlejí překážky, jak tomu zamezit.

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.