Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Odborníci varují před nápojem, který zřejmě pijí i vaše děti. Co ve skutečnosti obsahuje?

By  zář 20, 2016

Největším prodejcem těchto čajů s kuličkami a sirupy je v ČR společnost BubbleStar CZ, provozující síť prodejen s názvem Bubbleology. Na začátku léta upozornil YouTuber CaptainJTV na fakt, že čaje s kuličkami, které se na první pohled zdají být jakýmsi „zdravým“ produktem, jsou plné cukru a barviv, což platí obecně o většině Bubble Tea čajů. Co je však ještě více šokující, v případě Bubbleology obsahovala cukr i varianta „bez cukru“.

YouTuber na situaci upozornil ve videu, kde z Bubble Tea čajů s označením „bez cukru“ vyvařil podivnou karamelovou hmotu.

Smutné je, že YouTuberka Teri Blitzen, které značka Bubbleology platí za propagaci, osočila CaptainJTV z podvodu na základě emailu od ředitele Bubbleology. Společnosti se nelíbilo, že podivná hmota, kterou YouTuber z čaje vyvařil, se prý v laboratoři z Bubble Tea „bez cukru“ nikomu vytvořit nepovedla. Problémem však je, že Bubble Tea označuje za prudukty bez cukru i ty, které obsahují sirup s příchutí. V praxi se tedy jedná o běžný slazený nápoj.

Pokud by vás zajímalo složení nápojů, musíte se zeptat osobně na prodejnách. Ironií je, že sám majitel společnosti se hájil tím, že produktové listy, které byly na webu Bubbleology v době natáčení videa, nebyly aktuální. To už je, jak je zřejmé, problém spíše Bubbleology, než YouTubera.

Podle zástupců společnosti Bubbleology je průměrná dávka cukru 35 gramů na 700 ml nápoje. To v praxi odpovídá trojici polévkových lžic, tedy dávce, kterou byste si do svého čaje asi nedali. Nemluvě o zdraví škodlivých barvivech.

Situace kolem Bubbleology a fenoménu Bubble Tea jako takového, se chytla i internetová televize Steam.cz, konkrétně pořad „A dost!“ . Ten dnes vypustil do světa upoutávku, na které majitel Bubbleology vyhrožuje kameramanovi „Přestaň točit, ty vole, nebo dostaneš do držky ode mě!“ poté, co se reportérům nepodaří dostat informace o složení produktu.

STREAM:

BUBBLE TEA – První výsledky velkých nezávislých testů

Tajemství BUBBLE TEA. Co doopravdy obsahuje?

Zdroj: 1

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.