Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Rozhovor, který na pokyn vlády museli po dvou hodinách smazat

By  čec 18, 2017

Posunuli jsme se směrem k peklu, migrační vlna je řízená invaze, tvrdí Nela Lisková, kterou pro její názory čeští politici příliš nemusí.

ParlamentníListy.cz hovořily s aktivistkou Nelou Liskovou, šéfkou nedávno rozpuštěného zastupitelského centra Doněcké lidové republiky, kterou pro její politické názory nemají politici ani mediální mainstream příliš v lásce. Na Ukrajině podle Liskové vládne „fašistiský režim“ Petra Porošenka, který „koná dle odkazu Stěpana Bandery“ a probíhá tam genocida obyvatelstva. Rozhodnutí soudu týkající se zrušení centra, které Lisková vedla, bylo podle ní pod silným politickým tlakem. „Sám se fotil s plukem Azov a mě označil za teroristku?,“ hájí se Lisková rovněž rázně vůči ostrým slovům ze strany europoslance Jaromíra Štětiny.

Krajský soud v Ostravě rozpustil „zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky“, které jste vedla v roli honorární konzulky. Činnost Vašeho spolku shledal soud nezákonnou. Co na to říkáte, očekávala jste takový vývoj vzhledem k tomu, že Česko Doněckou republiku neuznává?

Ano, je pochopitelné, že jsem takový vývoj očekávala a to s ohledem na politický tlak vyvíjený na soudce. Nežijeme ve svobodné zemi a naše ústava je politiky absolutně přehlížena, takže něco, jako svoboda slova, právo sdružovat se, právo na vlastní přesvědčení nebo právo k přístupu k informacím je pouze utopií a to jak v naší zemi, tak i v celé Evropské unii. Nicméně, budu se proti rozhodnutí soudu odvolávat, takže konečný verdikt ještě nepadl.

Co podle vás nasvědčovalo tomu, že byl soudce pod politickým tlakem, proč si to myslíte?

Nemyslím si to, vím to. Vyplynulo to z jednání a přístupu soudkyně, která ač několikrát zopakovala, že ji politika nezajímá, tak několikrát citovala moou publikované články, které byly pochopitelně politické. Následně se mne ptala, zda jsem je psala já a zda si za tím, co publikuji, stojím. Také jsem vznesla na ministerstvo zahraničních věcí, které tento soudní proces iniciovalo, což je samo o sobě politika, následující dotazy. Proč z našich daní financuje válečný konflikt na východě Ukrajiny a genocidu nevinných obyvatel? Jak si může dovolit z našich daní financovat terorismus v Evropě, kdy byly již zaslány tureckému prezidentu Erdoganovi stovky milionů na podporu terorismu a prezidentu Porošenkovi rovněž stovky milionů na vyvražďování obyvatel východní Ukrajiny ? Zajímalo mne také, jak si může vláda dovolit financovat tato zvěrstva a nás občanů, kteří platíme daně, se neptat, zda s tímto souhlasíme a to zejména v souvislosti, když na potřebné lidi v naší zemi finance nikdy nejsou a národ se na ně musí skládat. Všechny tyto mé dotazy soudkyně zamítla a sdělila mi, že nebudou vůči ministerstvu zahraničních věcí vzneseny a že je soud zamítá.

Z tohoto podle mého jasně vyplývá, že soud má jasné pokyny, jak má celý proces směřovat a s jakým výsledkem. Koneckonců i Lubomír Zaorálek (ministr zahraničí za ČSSD) se vyjádřil, že je rád, že to takto dopadlo. A toto tedy není politický proces? Pochopitelně, že je. Europoslanec Štětina se vyjádřil, v otevřeném dopise panu Zaorálkovi, že jsem teroristka a že by mě měli 1.9. 2016 na tiskové konferenci zatknout. Ptám se tedy za co konkrétně? Za to, že se stavím proti válce, kterou podporuje a financuje naše vláda, zatímco pan Štětina hajluje a fotí se fašistickým plukem Azov a blahořečí je za hrdiny? Kdo je tady tedy terorista? Já, když se snažím pomáhat lidem postiženým válkou nebo vláda a poslanci, kteří ji z našich daní financují?

Na letišti v Kyjevě byl nedávno zadržen český poslanec Milan Šarapatka a nebyl vpuštěn na území Ukrajiny. Důvodem toho, že je na Ukrajině nežádoucí, prý jsou jeho návštěvy a aktivity na Ruskou federací zabraném Krymu. Co o tom soudíte? Myslíte, že na Ukrajině přituhuje?

Ukrajina je řízená americkou administrativou, stejně jako celá Evropská unie. Kdokoli se vysloví k sympatiím s politikou Ruska, je tam nežádoucí. Osobně mi to přijde velmi komické a hloupé. Všichni se ohánějí demokracií, ale jakmile vyslovíte jiný politický názor, jste nežádoucí a to nejen v případě Ukrajiny. Pokud jde o Krym, tak byl historicky vždy součástí Ruska a je smutné, že jsou politici natolik nevzdělaní, ovlivnění propagandou a svým smyslem pro to se nechat zkorumpovat pro cokoli, že nemají vlastní úsudek a názor.

To jsou poměrně silná slova. Ukrajinci mají přece vlastní legitimně zvolenou vládu. Na co v případě americké administrativy a Ukrajiny potažmo EU narážíte. Jak by je mohli Američané řídit?

Ukrajinci nemají vlastní legitimní zvolenou vládu. Ukrajina si od 25.12.1991 nezaregistrovala svoje hranice. Rovněž musím připomenout, že v OSN nedošlo k registraci hranic Ukrajiny jako suverénního státu. Z tohoto důvodu usuzuji, že je možné předpokládat, že neexistuje žádné porušování práv ze strany Ruska ve vztahu k Ukrajině. Podle smlouvy o CIS, je území Ukrajiny správním obvodem SSSR. Tudíž si myslím, že není možné někoho vinit ze separatismu a násilné změny ukrajinských hranic.

Když se na to podíváme z hlediska mezinárodního práva tak země jednoduše nemá žádné oficiálně schválené hranice. Vláda Viktora Janukovyče byla násilně svržena a následně byl na jeho místo dosazen americkou vládou Petro Porošenko. O jaké legitimitě se tady tedy bavíme? Aby se vyřešil tento problém, Ukrajina musí dokončit vymezení hranic se sousedními státy, dále požádat o souhlas sousedící státy včetně Ruska a to ve věci týkající se jejich společné hranice. Je nezbytné, aby bylo vše řádně zdokumentováno a byly podepsány smlouvy se všemi okolními státy.

Dostala jste měsíční ban na Facebooku. Víte, za co to bylo a kdo zatím mohl stát?

To nebyl jenom měsíční ban na Facebooku. Tohle celé je dnes součástí mého života, pokud jde o sociální sítě každou chvíli. Před časem mi Facebook bez udání důvodu několikrát úplně deaktivoval můj soukromý profil a také mou politickou stránku, kde jsem měla zhruba osm tisíc lidí. Prostě to zrušili a tečka. Následně jsem si zřídila nový profil a ten mi byl okamžitě také zrušen. To se opakovalo několikrát. Pochopitelně je za tím politický tlak na moji osobu s ohledem na mé názory a činnost. Dokonce vznikly i dva falešné Facebook profily, které se vydávají za moje. I přes stovky nahlášení na konto Facebooku, že se jedná o podvod, je toto podporováno a hlášení jsou záměrně ignorována. Tyto profily jsou nechutné, velmi vulgární a slouží k moji veřejné dehonestaci.

V rozhovoru pro server Hlídacípes.org jste letos v dubnu uvedla, že na Ukrajinu jezdíte jednou za měsíc. Jak aktuálně situace ve válečných oblastech na východě země vypadá?

Bohužel musím říci, že se situace nezměnila a válečný konflikt pokračuje stále stejným vývojem. Na jedné straně probíhají četná jednání, ohledně minských dohod a na straně druhé jsou právě ze strany Ukrajiny a Petra Porošenka závazky plynoucí z těchto dohod od začátku ignorovány. Je tristní, že se na genocidě obyvatel na východě Ukrajiny významně a to jak finančně, tak dodávkami zbraní a těžké techniky podílí naše vláda a z našich daní toto zvěrstvo, jakým je genocida obyvatel plně podporuje.

Aktuálně.cz přineslo nedávno fotoreportáž slovenského žurnalisty, ve které popisuje zážitky na frontových liniích po boku bojovníků tzv. Pravého bloku. Líčí v nich, že se nejedná o radikály a neonacisté jsou tam zastoupeni jen výjimečně. Jaké máte zprávy o aktivitách Pravého bloku přímo od lidí z východu Ukrajiny?

Naše média všechny, kteří se pouze brání fašistickému režimu Petra Porošenka, nazývají separatisty, teroristy a jinými neopodstatněnými přízvisky. Je to opět pouze tendenční propaganda a nic z toho není pravda. Doporučuji mediím, aby se zaměřili například na europoslance Štětinu, který se nestydí podporovat, propagovat a šířit odkaz fašismu a veřejně se hlásí a propaguje fašistický pluk Azov. Dopouští se tím trestného činu, protože podpora a propagace fašismu trestným činem je. Ale chápu, že za poslaneckou imunitu se schová jakýkoli trestný čin.

Zmínila jste „fašismus“. To slovo v souvislosti s Ukrajinou padá poměrně často a to ze strany Rusů. Opravdu Porošenkova Ukrajina v současné době inklinuje k tvrdému ultranacionalismu, to se snaží navázat na tradici Stěpana Bandery, nebo o co jde?

Ano, Bandera je pro Ukrajince národní hrdina a přesně s ohledem na jeho odkaz konají, což je pochopitelně vzhledem k historii fatální. Co je ovšem ještě horší je skutečnost, že tato zvěrstva podporují politici Evropské unie a to včetně naši země a plně zaangažovaných Spojených států. Pro ně je území Ukrajiny nejen strategicky, ale rovněž ekonomicky (nerostné bohatství, břidlicový plyn atd.) velmi žádoucí.

Web Forum24 Vás v únoru označil za „milovnici“ Ruska. Prý plánujete v rámci Národní domobrany vycvičit bojovníky za účelem vedení partyzánské války proti NATO a migrantům. Autor článku vaše aktivity rovněž označil za ekvivalent „páté kolony Ruska“, které kopírují situaci na východě Ukrajiny před vstupem ruských vojsk. Co je na tom pravdy a co na to říkáte?

Toto je tak absurdní a zřejmě i záměrně na zakázku napsaný článek, že nechám na každém, ať si udělají úsudek sami. Smyslem Národní Domobrany, jejíž jsem představitelkou, není vycvičit partyzány, ale stát se plnohodnotným partnerem bezpečnostních složek a v případě potřeby bránit naši vlast. Nejsem milovnicí Ruska, ale zdravého rozumu. A ten v americké administrativě absolutně postrádám. Takže pokud mohu srovnávat, tak jsou tyto dvě velmoci ve svém přístupu k politice tak diametrálně odlišné, že se opravdu přikláním k politice a postojům Ruska. Ale to neznamená, že jsem milovnicí Ruska, pouze je mi sympatický politický postoj.

Ale co se vám na něm líbí?

Velmi se mi líbí sociální politika Ruska a podpora mladých heterosexuálních rodin, což považuji v dnešním zvráceném a nechutném západním trendu za pozitivní krok tím správným směrem. V naši zemi většina neziskových organizací agituje za menšinu, tedy homosexuály a i když je mi osobně jedno, jakou kdo má orientaci, tak považuji rodinu, myšleno matku, otce a děti ve smyslu žena a muž, za alfu-omegu společnosti a základ státu. A toto Rusko splňuje v každém směru.

Co říkáte na napětí mezi Ruskem a Západem v současné době. Do Pobaltí se stahují vojska NATO, českým územím přitom projíždí dragounské kolony amerických vojáků. Jedna z nich nedávno havarovala. Stropnický údajně přidružil takzvaným „letter of intent“ pod německý Bundeswehr část naší armády. Zároveň do Evropy míří statisíce uprchlíků. Co se to děje?

To, co páchá po celou dobu ve své funkci špatný herec a rádoby ministr Stropnický je absolutně neomluvitelné a lze to považovat za zradu na našem národě. Jsme, bohužel, součástí zločinecké organizace NATO, která vyvražďuje národy po celém světě. Proto je přístup našich politiků totožný s celou zločineckou americkou administrativou. Pochopitelně pokud se jedná o uprchlíky, je to řízená a placená invaze, za účelem destabilizace a nejen ekonomické destrukce Evropy. Toto se děje za hojné podpory desítek neziskových organizací, pro které je to business. Nikdy se tito lidé v Evropě nebudou schopni integrovat, není to v jejich zájmu. Jedná se ve většině o ekonomické migranty a záměrem je dostat do Evropy prostřednictvím migrace co největší množství teroristů IS. Toto vše vědomě páchají politici v součinnosti s teroristickými organizacemi a tajnými službami. Je neomluvitelné, jak následně po teroristických útocích, právě tito politici kondolují pozůstalým.

Mluvčí ministerstva vnitra Jiří Korbel nedávno definoval okruh lidí a médií, kteří podle něj šíří dezinformace. Ti podle něj šíří „narativy (nikoliv fakta), které jsou v rozporu s českými bezpečnostními zájmy definované Bezpečnostní strategií ČR. Co si o tažení proti „proruským dezinformacím“ v českém mediálním prostoru myslíte?

Vše, co nám média předkládají jsou pouze zkreslené informace a lži. Osobně pociťuji velký tlak na každého, kdo se nepoddá dezinformacím, které plodí česká média a zachová si vlastní úsudek. Tito lidé, jsou pak následně blokováni v různých diskusích a na sociálních sítích. Toto je pravá tvář demokracie v naši zemi. „Drž hubu a krok“ a nic se ti nestane...

Toto heslo tu ale bylo přece za Komunismu. To jsme se nikam jako Češi neposunuli?

Ale posunuli, směrem k peklu, slušně řečeno. Za doby komunismu zde byla jistá omezení, ovšem vždy byla zajištěna bezpečnost našeho státu a to považuji za prioritní. Dnešní doba s ohledem na plán NWO přináší nejistotu, chaos a o bezpečí se vůbec hovořit nedá. Vše je pochopitelně záměr a intenzivní "práce" politiků a zločineckých organizací.

Televize Prima nedávno odvysílala dokument Svět podle Putina režiséra Olivera Stonea. Ještě před odvysíláním pak ČT Primu kritizovala v pořadu Newsroom, kde to označila za propagandu a upozornila na „nutnost“ doplňujícího komentáře v případě, že už se taková věc odvysílá. Co z toho soudíte o české veřejnoprávní službě?

Česká televize je žumpa. Je to hnus, co si dovolují a ještě se nestydí za toto od nás inkasovat peníze. Jsem znechucena obecně českými médií a zejména Českou televizí a ČRO. Cokoli vypustí ze své továrny na lži, je do nebe volající a nechutná propaganda.

Sledovala jste ten dokument. Myslíte, že může jeho dopad napětí mezi Západem a Východem odlehčit, pomoci opět otevřít diskuzi?

To, zda by mohl pomoci diskusi, je otázkou vůle a tu, bohužel ze strany USA nevidím. Už jen rozpínavost a počet základen NATO, vypovídá o záměrech americké vlády a ty rozhodně k mírovému jednání nesměřují.

Zdroj: 1

Loading...

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.