Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Lajkit.cz

Je zarážející, jak zareagovala Indonésie na návštěvu Leonarda DiCapria

By  Lajkit.cz kvě 20, 2016

Leonardo DiCaprio byl skoro deportován, když na sociálních sítích zkritizoval indonéský průmysl palmového oleje.

Indonésie je do značné míry zemí, která je závislá na produkci palmového oleje, který se vyrábí každý den v roce. Dopad tohot průmyslu má však velký dopad na životní prostředí. Je zničující nejen pro prales, ale také pro jeho zvířecí obyvatele, čemuž Leonardo nechce jen tak přihlížet.

Oscarový vítěz je bojovníkem za životní prostředí a nestydí se za mise a snahy zachránit to, co z poškozených ekosystémů zbylo. Prostřednictvím Leonardo DiCaprio Foundation pomáhá naít řešení v poškozených oblastech světa tak, aby byla znovu obnovena rovnováha životního prostředí.

Vzhledem k tomu, že produkce palmového oleje a jeho výroba má také velký vliv na životní prostředí, rozhodl se Leonardo DiCaprio navštívit Indonésii, která je výrobcem 35 % palmového oleje po celém světě.

Když byl DiCaprio v Indonésii, uvedl na Instagram:

Těmito lesy stále prochází migrační stezka některých ze vzácných druhů slonů - slona sumatérského. Produkce palmového oleje však tyto lesy ničí a tím odstřihuje klíčová místa pro tento druh slona. To se i nadále stává velmi složitým i pro celé sloní rodiny, protože nenachází adekvátní zdroj obživy. Nadace Leonardo DiCaprio se snaží, aby na Zemi vytvořila místo, kde budou moci nosorožci, tygři, orangutani i sloni existovat bezpečně vedle sebe a nebudou muset trýznivě hladovět nebo složitě hledat nový domov a zdroj obživy.

Zdá se, že země nebyl příliš nadšená, že herec navštívil zemi právě z těchto nadačních důvodů. 

Ředitel imigračního - Ronny Sompie - uvedl:

Pokud existují důvody, kterými daný člověk diskreditoval vládu a úřady Indonésie, může být deportován. Navíc uvedl, že herec měl vízum určené pouze na výlety, pokud tedy toto určení porušil, může být i z těchto důvodů deportován.

Zdroj: trueactivist.com

Loading...

Webový portál Lajkit.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.